Kokcidiostatické a jiné doplňky

Je to již hodně dávno, kdy byla ovce nejnenáročnějším zvířetem na hospodářství. Od té doby chtěli lidé více masa, více jehňat … a to nejde ze vzduchu. Naštěstí si i moderní užitková plemena zachovala část své přirozenosti, jsou schopna se pást, obahnit se i přezimovat venku. Pokud ovšem chceme využít jejich potenciál a pomoci jim v boji s chorobami, je dobré střídmě používat následující preparáty. Většinou jsou na rostlinné bázi, nezatěžují životní prostředí a nemají ochrannou lhůtu. Bohužel nemají ani ekocertifikát, Irský výrobce jej nedodává … tam se to totiž neřeší …

Uvedené výživové doplňky je možné zakoupit na farmě nebo si je nechat po dohodě dovézt:

C-Guard Lamb Aid

Roztok určený k podání jehňatům a kůzlatům v prvních hodinách života (ale nepředbíhat první napití od matky). Dodá jim startovací dávku minerálů, vitamínů a dalších biogenních látek. Podporuje vitalitu, růst, imunitu a činnost trávicího systému. Unikátním rostlinným komplexem C-GUARD tlumí rozvoj kokcidiózy, která má za následek značné ekonomické ztráty v chovech a to jak cestou snížení přírůstků, tak i přímo úhyny mláďat. Efekt je přímo pozorovatelný zejména na slabších a odmítaných jeňatech. Podání je vhodné po několika dnech opakovat u slabších jedinců.

Super Booster Sheep

Stimuluje plodnost, posiluje imunitu a celkovou vitalitu. Vhodný k podání v době připouštění, banění, léčení dospělým jedincům a mláďatům v růstu. Aplikuje se do tlamy nebo pohodlně v napájecí vodě. Ceny balení i přepočtené na 1 aplikaci najdete v ceníku.

AdiCox – sol

Navazuje v prevenci kokcidiózy na přípravek Lamb Aid při odchovu mláďat. Představuje koncentrovanou směs přírodních složek (fytoncidů), které podporují funkci imunitního systému a posilují jej v boji proti infekcím bakterií (např. klostridií) a prvoků (např. kokcidií). Krom toho stimulují trávicí systém a celkově posilují organismus. AdiCox je vhodný pro ovce, kozy, skot, králíky, drůbež … a může se podávat ve slabé koncentraci preventivně bez časového omezení, nebo v silnějších koncentracích předepsaných pro každý druh krátkodobě léčebně. Mechanismus účinku vylučuje rozvoj rezistencí při podávání v nízkých koncentracích. Kromě nabízené tekuté formy (mísitelné s vodou) existuje i prášková určená k míchání do sypkých krmných směsí. Při podání laktujícím matkám prostupují účinné látky (byť v nespecifikovaném množství) do mléka a jsou tak k dispozici sajícím mláďatům. Přípravek nemá ochrannou lhůtu, je ideální pro chovy s tržní produkcí mléka a vajec.

Super Phos

Přípravek dodává pomalu uvolnitelný vápník a k jeho metabolismu potřebný fosfor, čímž dochází k prevenci ketóz a mléčné horečky, k podpoře činnosti jater, zabřeznutí … Tento přípravek je vhodný k podání zvířatům intenzivně zatíženým laktací, tedy zejména dojeným kozám a kravám.

Bioclean confort

je ekologický desinfekční a vysoušecí přípravek do podestýlky. Vázáním amoniaku pečuje o sliznice dýchacích cest a vytváří velice příjemné stájové prostředí s vůní eukalyptu. Enormní schopností absorbovat vodu připravuje zvířatům suché prostředí a chovateli šetří až 50 % výdajů za slámu.