Melasované lizy Osvior

Minerální výživa je nezbytnou součástí péče o chovy ovcí, koz, koní, … a její vhodná volba dokáže znásobit efekt další chovatelské péče. Velkým pomocníkem jsou na míru složené směsi mikroprvků, vitamínů a dalších účinných látek. Nemohou samozřejmě nahradit dobrou krmivovou základnu a zdravé přirozené prostředí, ale účinně chovateli pomáhají překlenout riziková a zátěžová období v chovu.

Následující lizy je možné zakoupit na farmě nebo si je nechat po dohodě dovézt:

Osvior Ovin

představuje základní produkt řady OSVIOR pro chovatele ovcí a koz. Svým vyváženým složením je vhodný pro celoroční podávání. Obsahuje dostatek vápníku, selenu a ostatních prvků, podrobně pro všechny druhy lizů rozepsaných níže v ceníku.

Osvior Brebigest

je „mercedesem“ v řadě OSVIOR. Obsahuje potřebné makro i mikroprvky a zvýšeným obsahem vitamínů (zejména A a E) napomáhá ke snadnějšímu zabřezávání i zvládání jiných exponovaných období jako např. bahnění (kozlení). K podzimnímu období je zvýšená i koncentrace zinku (Zn) na hladinu 12000 mg/kg. Toho je zapotřebí k růstu pojivových tkání a kožních derivátů (paznehty, vlna …).

Osvior Phyto-vers

ocení zejména ekozemědělci, neboť má certifikát pro tento způsob hospodaření. Proto také nesmí obsahovat vitamíny. Namísto nich jsou přidány esenciální oleje z 10-ti rostlin, s antiparazitárním účinkem. Podávání lizu OSVIOR PHYTO-VERS tlumí množení a vývoj kokcidií a hlístů v trávicím traktu zvířat.

Osvior Printanium

je liz určený k podání při vyhnání na jarní pastvu. V mladých porostech na většině půd v ČR se nedostává hořčíku (Mg), což vede k tzv. „pastevní tetanii“. Liz PRINTANIUM obsahuje nejvíce Mg (90g/kg) z celé řady OSVIOR, část v chelátové formě. Bylinné výtažky a přídavek Zeolitu (specielního jílu) tlumí rozvoj průjmu v tomto exponovaném období. Laktujícím ovcím a kozám dodává dostatek vápníku (110 g/kg).

Pro koně a kozy je určen Minilic Fly,

který se liší v hladině mědi (nevhodné pro ovce) a navíc obsahuje česnekové výtažky, které se vypotí na kůži a odpuzují hmyz. U dojených koz může výtažek způsobit pachuť v mléce.